Європа напружено стежить за газовою війною Росії та України

1 перегляд
Вівторок, 4 березня 2008, 14:47

Єврокомісія стурбована повідомленнями про обмеження постачання газу Україні і закликає обидві сторони знайти швидке вирішення конфлікту.

Про це на прес-конференції у Брюсселі заявив представник Єврокомісії Мікелє Керконе, повідомляє УНІАН.

"Ми стурбовані повідомленнями про обмеження постачання газу в Україну… Ми будемо уважно стежити за розвитком ситуації", - сказав Керконе.

"Єврокомісія сподівається, що незалежно від результатів цього комерційного диспуту (між Росією та Україною) постачання газу до ЄС не постраждає", - додав він.

Керконе зауважив, що Єврокомісія отримала повідомлення "Газпрому" про зменшення постачання газу Україні як відповідь на відсутність рішення у комерційному питанні щодо постачання газу між двома країнами.

За його словами, Єврокомісія ще раз закликає обидві сторони знайти швидке й ефективне вирішення комерційного питання щодо постачання газу.

Керконе також додав, що зараз за ситуацією стежить Європейська інформаційна мережа з енергобезпеки.

Крім того, Єврокомісія розглядає можливість скликання екстреного засідання газової координаційної групи у разі потреби.

Керконе зазначив, що засідання Газової координаційної групи планується на початок квітня, однак за потреби може бути скликано раніше.

Він також наголосив, що питання постачання газу є внутрішнім питанням України, а Єврокомісія не може втручатися в комерційний диспут двох іноземних компаній на території третьої країни.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua