Газпром попередив "Нафтогаз", що за півгодини перекриє газ

Вівторок, 4 березня 2008, 18:43

НАК "Нафтогаз" одержала телеграму російського "Газпрому" про скорочення з 20:00 за московським часом 4 березня поставок газу до України до 69,3 млн. куб. м на добу, що відповідає близько 54% від добових планових обсягів.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на прес-центр "Нафтогазу".

Раніше у вівторок офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов заявив, що у зв`язку з неплатежами української сторони за російський газ "Газпром" скорочує поставки газу ще на 25%. Таким чином, за його словами, Україна одержуватиме на 50% газу менше, ніж було заплановано.

За даними "Газпрому", на 10:00 за московським часом 4 березня, поставки російського газу до України становили 104 млн. куб. м в добу, що відповідає 75% від добових планових обсягів.

Вранці 3 березня "Газпром" скоротив поставки газу до України на 25% через невирішені проблеми із заборгованістю "Нафтогазу" за газ, спожитий в листопаді-грудні 2007 року, і відсутність умов поставок в 2008 році.

Пізніше начальник Управління зі зв`язків з громадськістю НАК "Нафтогаз України" Валентин Землянський повідомив, що "Газпром" скоротив поставки газу до України ще на 10% - до 46 млн. куб. м.

"Газпром" надав "Нафтогазу" угоду про розвиток українсько-російських відносин у газовій сфері в новій редакції.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua