Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Європа збере екстрене "газове" засідання

Середа, 5 березня 2008, 08:20

11 березня відбудеться екстрене засідання Газової координаційної групи ЄС, на якому обговорюватиметься російсько-український газовий конфлікт.

Про це кореспонденту УНІАН у Брюсселі повідомило джерело, близьке до комісара ЄС з питань енергетики Андріса Пібалгса.

"Засідання має відбутись у цей день. Запрошення вже надіслані країнам-членам", - сказав співрозмовник агентства.

Він не зміг уточнити, чи планується запросити на це засідання представників "Газпрому" та української влади, зазначивши, що це питання належить до компетенції країн-членів ЄС.

Як відомо, у вівторок Пібалгс та міністр економіки Словенії, яка головує нині у ЕС, закликали Україну та Росію вжити рішучих заходів для розв’язання газової проблеми. У спільній заяві було висловлено сподівання, що цей конфлікт не вплине на поставки газу до Європи.

Водночас, у заяві було повідомлено про рішення комісара ЄС з питань енергетики вирішив скликати термінове засідання Газової координаційної групи ЄС для пошуку координованої відповіді Євросоюзу на ситуацію, що виникла у постачанні газу з Росії до України.

Раніше "Газпром" скоротив поставки газу до України через невирішені проблеми з заборгованістю "Нафтогазу України" за газ, спожитий в листопаді-грудні 2007 року, і відсутність умов поставок в 2008 році: у понеділок, 3 березня, - на 25%, а у вівторок, 4 березня ще на 25% до 69,3 млн. куб. м на добу (близько 54% добових планових обсягів).

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування