Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Тимошенко розповіла Ющенку про перемогу і почала сперечатись

Четвер, 6 березня 2008, 12:13

Прем’єр Юлія Тимошенко заявляє, що не погоджується з деякими умовами домовленостей президентів України та Росії Віктора Ющенка та Володимира Путіна.

Про це йдеться у листі Тимошенко, який вона направила до Ющенка, повідомляє прес-служба уряду.

"Кабінет міністрів не може погодитися з деякими умовами цих домовленостей, а саме: Закупівля в першому кварталі 2008 року російського природного газу за ціною 315,6 доларів США за тисячу кубометрів газу з попередньою передоплатою", - зазначається в листі.

Також Тимошенко не погоджується з заміною одного посередника іншим шляхом створення спільного підприємства (СП-2) для реалізації всього імпортованого та газу власного видобутку на внутрішньому ринку України.

Прем'єр також не погоджується з відстороненням "Нафтогазу" від можливості балансування та розподілу газу на внутрішньому ринку України шляхом укладання угод та постачання газу СП-1 (імпортером газу) та СП-2.

"Реалізація цих умов, на переконання уряду, керівництва НАКу та незалежних експертів, призведе до збереження корупційних схем та зловживань, банкрутства "Нафтогазу" і буде суперечити національним інтересам", - зазначає Тимошенко.

З огляду на це, вона повідомила, що уряд доручив "Нафтогазу" провести переговори щодо укладення прямих договорів про постачання газу з компанією "Газпромекспорт" без створення будь-яких додаткових спільних підприємств.

"Нафтогаз" на сьогодні готовий самостійно реалізовувати газ на внутрішньому ринку України без будь-яких посередників", - наголосила вона.

Водночас Тимошенко підкреслила, що уряд контролює ситуацію на газовому ринку України і здатен повною мірою забезпечити енергетичну безпеку України, захистити її економічний суверенітет.

Також Тимошенко зазначила, що в середу, "завдяки зусиллям Уряду, постачання газу в Україну повністю відновлено", при цьому, уряд не відступив "ані на крок від національних інтересів України".

Прем’єр водночас наголосила, що "зусиллями минулого Уряду та наближених до нього бізнес-структур, які паразитували на національних інтересах України, ринок газу в країні на сьогодні фактично зруйнований", бо Нафтогаз "свідомо і цілеспрямовано майже доведена до банкрутства".

"Я, як прем’єр, цілком погоджуюся з Вами і підтримую Вас у Вашому прагненні нормалізувати ситуацію на газовому ринку України, виключити будь-які непорозуміння", - зазначає Тимошенко.

"Також я підтримую і буду виконувати домовленості між Президентами України та Російської Федерації від 12 лютого у тій частині що стосуються доцільності негайної нормалізації стосунків між нашими країнами у газовій сфері", - йдеться в листі прем’єра, адресованому президенту.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування