В Україні здивовані, що Солженіцин сказав те, що хотіли почути в Кремлі

П'ятниця, 4 квітня 2008, 14:54

Група українських правозахисників звернулася до російської інтелігенції з проханням висловити свою позицію щодо геноцидної політики КПРС та уряду СРСР у 1930-х рр. стосовно українського народу.

Про це йдеться в зверненні правозахисників, оприлюдненому в п’ятницю під час прес-конференції в УНІАН колишнім політв’язнем Левком Лук’яненком.

Лук’яненко наголосив, що останнім часом агресивна тенденційність російських офіційних та неофіційних оцінок трагедії перейшла усі межі.

При цьому, наголосив він, після публікації в російських ЗМІ статті Олександра Солженіцина щодо Голодомору перед обговоренням цього питання в Держдумі, стало очевидним, що це не позиція усієї російської інтелігенції, а замовлення певних кіл у російській владі, які не зацікавлені у розкритті усієї правди.

Лук’яненко зазначив, що українські правозахисники продовжують вірити, що справжні російські інтелігенти, здатні відстоювати власну думку щодо Голодомору.

"Ми навіть не виключаємо остаточно, що й сам Солженіцин знайде в собі мужність і нині "жить не во лжи", що так необхідно у стосунках між нашими народами та державами", - наголошується в заяві.

При цьому правозахисники наголосили, що визнання Голодомору 1932-1933 років не спрямоване проти Росії та її народів, адже "усі ми перебували під владою одного тоталітарного режиму".

У свою чергу колишній політв’язень Олесь Шевченко наголосив, що відгук Солженіцина на проголошення 2008 року роком пам’яті Голодомору 1932-1933 років є одним з елементів поспішно спланованої антиукраїнської кампанії.

Він нагадав, що Солженіцин ніколи не втручався в політику. "Він раптом висловив те, що хотіли почути у Кремлі", - сказав Шевченко.

В той же час, колишній політв’язень Василь Овсієнко зазначив, що така реакція російського політикуму на визнання Голодомору геноцидом, пов’язана з тим, що "Російська імперія доживає свого кінця".

"Вони відчули, що Україна остаточно відходить від Росії, і Російської імперії як такої не буде", - сказав він.

Овсієнко наголосив, що дуже прикро, що "до російських імперіалістів" долучився і шанований письменник Солженіцин.

При цьому, колишній політв’язень, президент Українського центру Міжнародного ПЕН-клубу Євген Сверстюк зазначив, що ніколи не розповсюджувалося стільки неправдивої інформації про Україну, як при нинішньому російському режимі.

"При жодному режимі в Росії останніх століть не розповсюджувалося стільки відверто брехливої інформації про Україну, як в наші роки. І це чомусь не турбує письменника, якого називали сучасним Толстим", - наголосив він.powered by lun.ua