Тимошенко звинуватила Ющенка в змові з мафією?

Середа, 9 квітня 2008, 10:47

Прем'єр Юлія Тимошенко заявляє, що внаслідок дій президента Віктора Ющенка "земельна мафія святкує перемогу".

Про це Тимошенко заявила на засіданні уряду в середу, коментуючи указ президента, яким зупинено дію постанови про продаж земель несільськогосподарського призначення.

"Сьогоднішнє засідання уряду я б хотіла розпочати з не дуже приємного питання. Я скажу навіть різко відносно того, що в країні відбулося справжнє ЧП – надзвичайна ситуація", - сказала Тимошенко.

Вона нагадала, що в кожному місті склалася земельна мафія, яка за хабарі роздавала землі несільськогосподарського призначення. "Наш уряд зробив усе, щоб зупинити це", - зазначила вона.

Тимошенко повідомила, що уряд передбачив у бюджеті, що землі несільськогосподарського призначення продаються або передаються в оренду виключно на аукціонах".

"Наш уряд прийняв у лютому постанову, яка прописала всі порядки проведення аукціонів, щоб не було нечесного поводження з землею. Після цього почалися позитивні процеси, стали поповнюватись місцеві бюджети, в деяких місцевих громадах вони збільшились в 5-10 разів", - сказала вона.

Однак, за словами Тимошенко, "не зрозуміло, з яких причин президент наклав вето".

"І сьогодні святкує перемогу вся земельна мафія по Україні, яка звикла паразитувати на землі громад, використовувати землі для свого збагачення", - обурилась Тимошенко.

"Такі речі – це зупинка боротьби з корупцією і наведення порядку в Україні", - додала вона.

Тимошенко запропонувала в першочерговому порядку на засіданні уряду "розглянути питання поновлення роботи цієї постанови".

"Адже без цих порядків, вчора, сьогодні, завтра буде йти масштабний розпродаж землі. Земельна мафія скористається цими декількома днями, щоб оформити землю разом з корумпованими чиновниками без будь-яких умов і плат в бюджет", - сказала вона.

Тимошенко заявила, що уряд буде опонувати президенту в Конституційному суді.

"Якщо треба буде боротися в КС про поновлення цієї постанови, за чесне і прозоре поводження з землею, то як уряд ми будемо боротися", - пообіцяла Тимошенко.

"Якщо ставити питання боротьби з корупцією і закриття всіх тіньових оборотів, то треба починати саме з землі", - додала Тимошенко.powered by lun.ua