Тимошенко викрила у Чорному морі "РосУкрЕнерго"-2

5 переглядів
Понеділок, 12 травня 2008, 15:15

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко оголосила про скасування спеціального дозволу на користування надрами, виданого компанії "Венко Прикерченська Лтд" як переможцю конкурсу на розробку шельфу Чорного моря.

Про таке рішення Міністерства охорони довколишнього середовища Тимошенко оголосила на брифінгу в понеділок.

"Що стосується шельфів – то це "РосУкрЕнерго"-2, але вже в більш страшних формах", - сказала прем'єр.

За її словами, після скасування дозволу компанії "Венко" "держава буде виробляти концепцію, як поводитися зі своїми шельфами". "Найперспективніші ділянки мають відійти "Нафтогазу" і розроблятися державними можливостями", - уточнила прем'єр.

Тимошенко висловилася за внесення змін до закону про розподіл продукції: "Я б хотіла, щоб Україні належало 65-70% видобутого ресурсу, а решта – належала інвестору. У цьому полягає світова практика".

За словами прем'єра, якщо компанія "Венко" погодиться на такі умови, то переговори з ними "можуть закінчитися позитивно".

Тимошенко розповіла, що спочатку переможцем конкурсу було визнано "Венко Інтернешнл Лтд", що зареєстрована на Бермудських островах, яка переуступила право на користування надрами компанії "Венко Прикерченська Лтд", що зареєстрована на Британських Віргінських островах.

"Статутний капітал компанії "Венко Прикерченська Лтд" склав 12 тисяч доларів. Вона була оформлена на 4 студенток – дівчат 1975–1983 років народження. Це мені нагадує не конкурс з користування надрами, а конкурс "А ну-ка, девушки". Нашу країну тримають за папуасів, які обмінюють стратегічний ресурс на брязкальця", - обурилась Тимошенко.

Крім того, вона сказала, що компанією "Венко" було порушено закон про розподіл продукції: "У кінцевому підсумку державі залишили лише 10% видобутого ресурсу, а "Венко" мала б все інше". При цьому прем'єр нагадала, що за чинним законом, державі мало б належати 30% видобутої продукції.

Сам конкурс, у результаті якого переможцем було визнано компанію "Венко", Тимошенко назвала "міжсобойчиком".

"Український скарб, який коштує сотні мільярдів доларів, віддали компанії, засновницький капітал якої складає 12 тисяч доларів. Крім того, нам відомо, що ведуться переговори про переуступку шельфів у тому числі за участі "Газпрому". Тобто, нашу державу фактично пограбували", - заявила прем'єр.

Тимошенко назвала ненормальним, що в одні руки компанії "Венко" було віддано близько 13 тисяч кв. км шельфу. "У нормальній країні шельфи ділять на сантиметри і віддають під унікальні державні вимоги", – наголосила прем'єр.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua