Подорожчання газу незабаром вдарить і по населенню

Понеділок, 2 червня 2008, 09:23

Подорожчання газу найближчим часом відчує на собі не тільки промисловість, але й населення.

Як стало відомо газеті "Комерсант-Україна", уже до кінця тижня НАК "Нафтогаз України" звернеться в НКРЕ з пропозицією збільшити тарифи на розподіл палива для облгазів на 35-50%.

Це призведе до підвищення тарифів на газ для кінцевих споживачів на 4,5-10%.

Як повідомляє прес-служба Міністерства палива й енергетики, у п'ятницю голова відомства Юрій Продан провів засідання робочої групи з питань діяльності облгазів.

У ході наради Продан доручив НАКу прискорити узгодження з розподільними газопостачальними компаніями (облгазами) підвищення тарифів на транспортування природного газу. Серед причин перегляду тарифів називаються підвищення зарплати і зростання інших витрат компаній. Від докладніших коментарів у Мінпаливенерго відмовилися.

Як пояснило "Комерсанту" високопоставлене джерело в департаменті нафтової, газової і нафтопереробної промисловості Мінпаливенерго, свої пропозиції "Нафтогаз" може направити в Національну комісію регулювання електроенергетики (НКРЕ) вже в четвер.

"Пропозиції від більшості облгазів уже зібрані. Фактично усі вони вимагають підвищення тарифів на постачання палива на 35-50%. Швидше за все, "Нафтогаз" прийме ці пропозиції, оскільки вони обґрунтовані", - припустив співрозмовник газети.

В Україні працюють понад 53 облгазів, які постачають паливо по розподільних газопроводах усім категоріям споживачів: промисловості, ТКЕ і населенню. За даними Мінпаливенерго, у ціні газу вартість транспортування займає 15-20%. Таким чином, збільшення тарифів підніме ціну газу для кінцевих споживачів на 4,5-10%. Зараз вартість газу для населення складає близько $68, для промисловості – $320 за тис. куб.м.

В облгазах вітають ініціативу міністерства. "Велика частина облгазів зараз працює з від’ємною рентабельністю в мінус 10-15%. Тому багато компаній мають борги перед самим "Нафтогазом". Якщо НАК зможе домогтися реалізації наших пропозицій у НКРЕ, це дозволить поправити фінансову ситуацію. І сплатити борг "Нафтогазу", - сказали в прес-службі "Луганськміськгазу".

Як відомо, 6 травня прем'єр-міністр Юлія Тимошенко доручила "Нафтогазу України" домогтися повного погашення заборгованості облгазів перед компанією, що зараз досягає $250 млн. У дорученні прем'єра говориться, що "Нафтогаз" повинен застосувати всі можливі заходи для того, щоб повернути кошти – аж до банкрутства облгазів.

Промисловці ж виступають проти ініціативи Мінплаивенерго й "Нафтогазу". Однак експерти вважають, що зупинити зростання тарифів не вдасться – їх нинішній рівень не дозволяє покрити видатки на розподіл газу, пише видання.
powered by lun.ua