Інвесторів в Україні стримують хабарі й податки

Понеділок, 2 червня 2008, 11:27

Українці та поляки обговорили проблеми підготовки до чемпіонату з футболу Євро-2012, зокрема, йшлося про інвестування в економіку обох країн.

Дискусії відбулися у рамках другого українсько-польського бізнес-форуму, що завершився цими вихідними у Львові, повідомляє "Німецька хвиля".

Форум зібрав понад сотню бізнесменів, політиків, чиновників та експертів. Два дні вони обговорювали можливості залучення іноземного капіталу в розбудову інфраструктури міст, де пройде чемпіонат з футболу.

Українські бізнесмени нарікали на переміщення товарів через українсько-польський кордон, на подвійну сертифікацію та візовий режим.

Як засвідчили соціологічні дослідження, польські підприємці поки що не готові вкладати гроші в українську економіку.

За словами представника польського банку "РКО ВР" Кшиштофа Телєги, польських інвесторів стримують великі інфляційні ризики, недосконала система оподаткування, зокрема - неповернення ПДВ, та хабарі, які часто сягають до 30% від усієї інвестиції.

Водночас, поляки вважають, що будівництво, готельний бізнес та харчова промисловість є найбільш перспективними галузями щодо інвестування в українську економіку.

Тим часом польські експерти радять чиновникам Львівщини, готуючись до європейської футбольної першості, зосередитися на ремонті доріг та розбудові митних переходів.powered by lun.ua