Ющенко хоче, щоб Тимошенко й ЦВК перестали "гратися в ігри"

Понеділок, 2 червня 2008, 15:29

Президент Віктор Ющенко зупинив дію постанови Кабінету міністрів щодо закупівлі послуг, пов’язаних із формуванням державного реєстру виборців.

Про це повідомила на брифінгу в понеділок заступник глави секретаріату президента Марина Ставнійчук.

За її словами, зупиняючи цю постанову, "президент мав на меті створення нормального конкурентного середовища у питанні проведення державних закупівель цих послуг, а також запобігання відповідній корупції у цій сфері".

За словами Ставнійчук, у відповідній постанові Кабінет міністрів "безпідставно" застосував схему держзакупівлі за спецзамовленням, що передбачає участь у процедурі закупівлі лише одного учасника ринку (зазвичай така схема застосовується для закупівлі робіт та послуг лише у сфері безпеки та оборони).

"Сьогодні Кабмін дозволив ЦВК провести процедуру за участю лише одного учасника, навіть не порадившись з Мінекономіки, не зважаючи на те, що на сьогоднішній день існує близько 10 потужних фірм, які могли б взяти участь у цій процедурі", - сказала вона.

"Президент звертається до Кабінету міністрів і Центрвиборчкому з вимогою перестати гратися в ігри, перестати лобіювати інтереси певних фірм, а створити нормальне конкурентне середовище і дати можливість при забезпеченні прозорості цього конкурсу провести формування закупівлі", - повідомила Ставнійчук.

"І хай в цьому конкурсі переможе той, хто має, відповідно законодавства, для цього найбільші можливості", - зазначила заступник глави секретаріату президента.

Разом із тим, Ставнійчук повідомила, що в секретаріаті президента готують звернення до Генпрокуратури з проханням розібратися у даній ситуації

Водночас, за словами Ставнійчук, президент звернувся до Конституційного Суду з проханням розтлумачити конституційність даної постанови Кабміну.powered by lun.ua