Німці сказали, що може завадити Україні дійти до НАТО

1 перегляд
Вівторок, 3 червня 2008, 08:19

Політична нестабільність може перешкодити приєднанню України до Плану дій щодо членства в НАТО – як на цьогорічному грудневому, так і на ювілейному саміті Альянсу 2009 року.

Такого висновку дійшов голова наглядової ради Фундації "Суспільність" Олег Рибачук, поспілкувавшись з німецькими політиками та експертами під час візиту до Німеччини, передає "Німецька хвиля".

Найголовнішими перепонами для вступу України до НАТО німецькі експерти називають невелику громадську підтримку ідеї приєднання до Альянсу, невизначеність відносин з Росією та внутрішньополітичну нестабільність, каже Рибачук.

"Якщо в Україні будуть знову якісь пертурбації, зміни коаліції, то ми можемо і не розраховувати на таку перспективу, як приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО у грудні", - наголошує він.

Директор міжнародних програм центру ім. Разумкова Валерій Чалий вважає, що для приєднання до Північноатлантичного альянсу Україні залишилося лише 5 років.

Якщо влада буде гальмувати цей процес, то країна залишиться ні з чим.

"Закінчується період, коли Альянс розширював сфери демократії на схід. Альянс сьогодні готує нову концепцію. Більш прагматичну, більш зорієнтовану на ті країни, які на цей момент будуть входити в НАТО", - підсумував Чалий.

На думку українських експертів, нинішній владі слід сконцентруватися на послідовності в зовнішній політиці, що багато в чому залежить від внутрішньополітичної ситуації в державі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua