Планується відновлення вакцинації. Першою стане дочка Тимошенко?

Середа, 4 червня 2008, 15:45

Міністерство охорони здоров'я вважає за необхідне відновити вакцинацію проти кору й краснухи, що була припинена 17 травня.

Про це на прес-конференції заявив заступник міністра охорони здоров'я Валерій Бідний, повідомляють Українські новини.

"Позиція міністерства така: вакцинацію проти кору й краснухи необхідно поновити, як і будь-яку іншу вакцинацію", - сказав він.

При цьому Бідний підкреслив, що українське суспільство не готове добровільно робити вакцинацію, зокрема, проти кору й краснухи.

"Суспільство не готове добровільно - тому що потрібно мати інтелект, потрібно мати розуміння цієї проблеми", - сказав він.

На прохання журналістів Бідний рекомендував дітям вищих чиновників, зокрема, дочці прем'єр-міністра Юлії Тимошенко Євгенії зробити щеплення, не боячись за своє життя.

Заступник міністра додав, що та вакцина, що застосовувалася в Донецькій області, є якісною й відповідає всім необхідним нормам. Ця вакцина була виготовлена індійським заводом Serum Institute of India ще в 2007 році.

Для відбору виробника вакцини було проведено тендер, у якому брали участь три компанії: швейцарська, американська й індійська.

Оскільки американська компанія не змогла пройти перекваліфікацію Всесвітньою організацією охорони здоров'я, а швейцарська компанія не змогла забезпечити необхідні для України обсяги вакцини (пропонувалося 1,5 млн. доз, необхідно 8 млн. доз), переміг індійський завод.

Інший заступник міністра охорони здоров'я Володимир Юрченко повідомив, що робоча комісія при МОЗ із розслідування смерті 17-річного Антона Тищенка в Краматорську продовжує свою роботу, і на сьогодні остаточний діагноз поки не встановлено.

Водночас він заперечує, що можливою причиною смерті юнака могла стати вакцинація, що була зроблена близько 11.00 13 травня, а смерть наступила 14 травня близько 3.00. Тепер комісія встановила, що юнак страждав ожирінням і серцевою недостатністю.powered by lun.ua