Тимошенко введе Кіпр у список "офшорів"

П'ятниця, 6 червня 2008, 12:00

Кабінет міністрів України введе Кіпр у список офшорних зон.

Відповідний проект у четвер схвалив урядовий комітет з питань економіки, пише "Дело".

Утім, українські компанії уникають оподатковування на острові і зараз – на підставі угоди між Кіпром і СРСР, підписаної ще в 1982 році. 4 червня Верховна Рада розглядала питання про анулювання цього документа, однак депутати не підтримали це рішення.

Офіційне визнання Кіпру офшорною зоною матиме значення в першу чергу для торгівельних компаній, зазначає видання.

При цьому, як вважають експерти, рішення Кабміну тільки додасть "головного болю" вітчизняному бізнесу.

"Компанії зможуть відносити до своїх валових витрат тільки 85% усієї суми. Через це розмір суми, з якою повинні виплачуватися податки, збільшується на 15%", - розповідає керівний партнер DLL Top Consulting Ярослав Ломакін.

Ще однією складністю для компаній, зареєстрованих на Кіпрі, стануть додаткові перевірки з боку Нацбанку, Держфінмоніторингу, а в деяких випадках – навіть служби безпеки.

У той же час деякі експерти здивовані намірами Кабміну занести Кіпр у список офшорних зон.

"Офшорна зона передбачає повну відсутність оподатковування для міжнародних компаній, а на Кіпрі податок на дохід складає 10%. Крім того, Кіпр входить до складу Європейського Союзу", - розповідає начальник міжнародно-правового відділу Aurora Consulting Дмитро Самойлов.

Суперечки з приводу правового статусу Кіпру тривають уже довгий час. Різні уряди то вносили, то виключали цей острів із переліку офшорів. Останній раз Кіпр був позбавлений особливого статусу спочатку 2006 року, нагадує газета.

За її інформацією, у 2007 році українські компанії інвестували в Кіпр $5,8млрд.

powered by lun.ua