Турчинов знайшов зв’язок між "офшорною" Vanco і РосУкрЕнерго

Субота, 7 червня 2008, 11:43

Перший віце-прем’єр Олександр Турчинов вважає, що рішення РНБО, в якому дії Кабміну щодо компанії Vanco названі "такими, що не відповідають інтересам України та створюють загрози національній безпеці України в економічній сфері", компрометує Україну.

"Як громадянин можу сказати: ці рішення компрометують і тих, хто їх приймає, й, безумовно, нашу державу. Це — суб’єктивні рішення зацікавлених людей", — заявив Турчинов в інтерв’ю "Дзеркалу тижня".

За його словами, за ухвалення такого рішення "одні голосували через страх, інші — через інтерес".

"Це їхня мотивація. Тому що тема цинічного нехтування державними інтересами очевидна. Ну не може суб’єкт підприємництва зі статутним капіталом 12 тис. дол., якого не досить навіть для торгівлі газованою водою в київській ятці, претендувати на майже 13 тис. квадратних кілометрів Чорноморського шельфу! А в нас таку аферу називають "перспективними інвестиціями", — наголосив перший віце-прем’єр.

Він назвав Vancо Prykerchenska "підставною компанією, за якою ховалися конкретні інтереси конкретних корпоративних груп".

"Зрозуміло, що розрахунок був на те, що влада (уряд Януковича) не зміниться, й домовленість, що існувала на рівні не тільки тодішнього Кабміну, а й секретаріату президента, буде реалізовано", — сказав Турчинов.

Він також звернув увагу на те, що Vancо Prykerchenska Ltd. — це офшорна компанія, зареєстрована на Віргінських островах.

"Напевно, ви знаєте, що офшорні компанії зазвичай приховують своїх реальних акціонерів і власників. Можу сказати, що на сьогоднішній день ніяких матеріалів щодо цього (компанією Vancо Prykerchenska Ltd.) не надано", — повідомив Турчинов.

При цьому віце-прем’єр наголосив, що уряд України не має претензій до американської сторони — компанії Vanco Energy.

Він також зазначив, що один з високопоставлених чиновників, який зараз захищає компанію Vanco Prykerchenska, свого часу захищав "РосУкрЕнерго".

"В мене був конфлікт з одним високопоставленим чиновником, який нині активно намагається захищати офшорку Vanco Prykerchenska, а свого часу захищав "РосУкрЕнерго", — розповів Турчинов.


powered by lun.ua