Уряду радять поступово підвищувати ціни на газ

Понеділок, 9 червня 2008, 10:31

Експерти радять українському уряду заручитися підтримкою Євросоюзу в газовій суперечці з Росією і затвердити графік поступового підвищення цін на газ протягом 5 років.

Про це повідомляє "Німецька хвиля".

Представники українського МЗС та президентського секретаріату висловили готовність до різкого стрибка газових цін за умов відповідного підвищення тарифів на транзит та зберігання газу в українських газосховищах.

Утім, президент Київського міжнародного енергоклубу Олександр Тодійчук вважає, що це могло б стати лише незначною компенсацією зростання цін на газ, бо різке підвищення цін на транзит стримує конкуренція з боку інших транзитних газових шляхів.

Експерт вважає за доцільне уникнути різкого цінового стрибка, використовуючи правові механізми та підтримку офіційного Брюсселя.

"Європейський союз підтримав би Україну за умов, що таке підвищення ціни буде плановим та поступовим протягом не менше 5 років. Такий жорсткий графік мала б висунути сама Україна", - каже він.

П‘ятирічний перехідний термін, за словами Тодійчука, спонукав би й споживачів усередині держави до енергоощадності та використання альтернативних видів палива.

powered by lun.ua