Регіонали не збираються міняти устрій "взагалі"

Вівторок, 1 липня 2008, 10:06

Зміни до Конституції, які пропонуватиме Партія регіонів, не передбачають зміну державного устрою України.

Про це в ефірі Радіо "Свобода" у понеділок ввечері заявив депутат фракції Партії регіонів Олександр Лаврінович.

"Ми не збираємося міняти державний устрій взагалі", - сказав він, відповідаючи на запитання журналіста.

На запитання, яким чином у такому разі Партія регіонів пропонує ліквідувати дуалізм між гілками влади, "щоб рішення ухвалювалися в одному центрі", і чи означає це, що прем’єр матиме більше повноважень, Лавринович відповів:

"Це означає, що в кожного мають бути свої повноваження, які не перетинаються, і немає можливості перешкоджати здійсненню повноважень кожного органу, який створюється в Україні".

Депутат наголосив, що "Партія регіонів є категоричним противником ухвалення нової Конституції і ухваленням нової редакції Конституції". "Це будуть зміни", - сказав він про пропозиції Партії регіонів.

"Ми не намагаємося якимсь чином міняти Україну. Ми хочемо внести зміни, які б дали громадянам більше можливостей почуватися господарями на своїй землі, в своїй країні, в своїй області, в своєму місті, в своєму селі. Це є найголовніша ідея внесення змін до Конституції України", - зазначив Лавринович.

"Зрештою, ще в 2003–2004 роках практично всі політичні сили консенсусом заявляли про те, що потрібно буде внести зміни, які забезпечували б реальне місцеве самоврядування в Україні і дали можливість, щоб в Україні працював єдиний центр у виконавчій владі, щоб не було змагань всередині цієї гілки, яка зобов’язана щодня реалізовувати життя держави. На це і є спрямовані наші зміни, поруч, звичайно, з іншими моментами", - додав він.

У свою чергу, депутат фракції БЮТ Валерій Писаренко сказав: "Ніхто сьогодні вже не пропонує нову редакцію Конституції після рішення Конституційного Суду, яке заборонило фактично ухвалювати Конституцію через референдум. А модель нової Конституції – це була схема по проведенню Конституції через референдум".

При цьому він зазначив, що "реформа 2004 року [...] зламала концептуально президентсько-парламентську республіку [...], перетворила Україну фактично на парламентську республіку з президентом – але реформа була не закінченою, і ми прийшли до того, що ми фактично отримали президента і прем’єра".

На думку Писаренка, незалежно від прізвищ "президент України не може співіснувати з прем’єром в рамках тих повноважень, які вони обидва мають, тому що насправді, яким би гарним не був у нас президент України, постійно йому замало повноважень".

За словами Писаренка, у варіанті змін до Конституції, пропонованих БЮТ, Україна "є стабільною державою з сильним парламентом, з президентом як гарантом конституційних прав і з правом контролю за іншими гілками влади, але з обмеженими повноваженнями в плані того, що в президента будуть чітко виписані повноваження без права втручання в діяльність, в тому числі й виконавчих органів влади".powered by lun.ua