Богатирьова придумала, як відвернути загрозу нацбезпеці

Субота, 5 липня 2008, 12:38

Секретар Ради нацбезпеки і оборони Раїса Богатирьова вважає, що невідкладне освоєння шельфу Чорного моря відверне загрозу нацбезпеці України.

Про це йдеться у статті Богатирьової, опублікованій в суботу в "Дзеркалі тижня".

"Невідкладне освоєння вуглеводневого потенціалу континентального шельфу Чорного моря дасть змогу уже найближчим часом відвернути існуючу загрозу національній безпеці України в енергетичній сфері", — вважає вона.

Богатирьова також відзначила, що невідкладне освоєння шельфу дозволить уникнути критичної залежності України від поставок вуглеводнів із одного джерела — Російської Федерації.

"Так, лише за консервативною, тобто на основі жорстких фактів, оцінкою світових і національних фахівців, потенційні запаси вуглеводнів на шельфі становлять 1,6 млрд. тонн умовного палива", — підкреслила секретар РНБО.

При цьому вона зазначила, що національні можливості при розробці континентального шельфу майже не використовуються, оскільки державним компаніям бракує належних фінансових та технічно-технологічних ресурсів для здійснення такого масштабного проекту.powered by lun.ua