Єхануров: в Україні є надлишкова зброя і продавати її Грузії ніхто не забороняв

16 переглядів
Понеділок, 4 серпня 2008, 14:50

Міністр оборони Юрій Єхануров заявляє, що звинувачення на адресу України у незаконному постачанні зброї до Грузії є безпідставними.

Про це він сказав під час робочої поїздки до Чернівецької області, у якій він супроводжує президента Віктора Ющенка, повідомляє УНІАН.

Зокрема, міністр наголосив, що в Україні функціонує відповідна державна структура "Укрспецекспорт", яка уповноважена продавати зброю за кордон, відповідно до вимог внутрішнього і міжнародного законодавства.

"Якщо українську зброю хтось купує, то це означає, що вона користується попитом у світі. Ми маємо багато надлишкової зброї і намагаємося її продавати, але лише в ті країни, щодо яких немає міжнародного ембарго на торгівлю зброєю", - зауважив Єхануров.

Він також повідомив, що стосовно Грузії не запроваджено жодних міжнародних санкцій щодо операцій на продаж-купівлі зброї.

Разом з цим Єхануров наголосив, що дані звинувачення є безпідставними.

Як відомо, 1 серпня різко загострилась ситуація у зоні грузино-осетинського конфлікту. У ніч на суботу в перестрілці в зоні конфлікту з осетинського боку загинули 6 і поранені 15 осіб, з грузинського боку поранень різного ступеня тяжкості зазнали 9 громадян.

Миротворчі сили заявили, що перестрілку спровокувала грузинська сторона. Натомість Тбілісі стверджує, що першою стрілянину почала південно-осетинська сторона, на що він був змушений відкрити вогонь у відповідь.

2 серпня президент Південної Осетії Едуарда Кокойти звинуватив Україну та США у постачанні зброї до Грузії. За його словами, саме Київ і Вашингтон доправили Тбілісі снайперські гвинтівки, що їх напередодні використали під час перестрілки.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua