Жванія в Європі може знищити Ющенка?

Вівторок, 5 серпня 2008, 08:28

Рішення депутата від НУНС Давида Жванії виступити в парламентах європейських країн про переслідування в Україні може завдати нищівного удару по іміджу президента Віктора Ющенка.

Таку думку висловив політолог Вадим Карасьов, слова якого наводить газета "Сегодня".

"Попіаритись в Європі на правах людини в Жванії не вийде, тому що його саме суд виправдав", — вважає Карасьов.

"Але європейський піар підсилює його позиції у відносинах з Генпрокуратурою, що буде змушена поводитися з ним обережніше", - сказав він.

"Крім того, думаю, Жванія продовжить тему неотруєння президента, чим може зруйнувати для Європи позитивний міф 2004 року і завдасть нищівного удару по іміджу Ющенка", - заявив Карасьов.

При цьому політолог думає, що влада все-таки спробує протягом серпня вирішити питання про позбавлення Жванії громадянства. Тож восени Жванія може поїхати в Європу вже не громадянином України. І, відповідно, звідти вже не повернутися найближчим часом, зазначає газета.

Раніше Жванія збирався виступити в парламентах європейських країн про переслідування з боку української влади.

"Думаю, перша поїздка його буде у Францію, але плануються виступи також у парламентах інших країн і Європарламенту. Думаю, Жванія розповість і такі факти, що ще невідомі й в Україні. Це не кращий шлях, але, якщо глава держави обвинувачує його в здійсненні злочину, захисту в цій країні просити вже немає в кого", - розповів його представник у суді Геннадій Москаль.

Поїздку в Європу Жванія планує на вересень-жовтень.powered by lun.ua