Ющенко пропонує евакуювати людей ще до стихійних лих

1 перегляд
Вівторок, 5 серпня 2008, 15:13

Президент Віктор Ющенко пропонує протягом одного фінансового року створити нову загальнонаціональну систему оповіщення про стихійні лиха.

Про це він сказав журналістам у Львівській області, де знаходиться з робочою поїздкою, контролюючи хід ліквідації наслідків повені, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Мені здається, що одного фінансового року достатньо для створення нової національної системи оповіщення населення", - сказав президент.

За його словами, якби існувала така загальнонаціональна система, то збитки від стихійних явищ, таких, як повінь, можна було б зменшити на 1/4, або навіть на 1/3.

Ющенко також повідомив, що тиждень тому на засіданні РНБО це питання було піднято, і зараз готуються документи про те, щоб протягом місяця підготувати проекти рішень про створення такої служби на основі системи оповіщення медиків, пожежних та МНС.

Президент вважає, що така служба повинна бути обладнана необхідним інструментарієм, і, крім того, повинна мати повноваження, щоб евакуювати людей до стихійних лих, а не під час них.

"Уроки, що ми виносимо з цієї трагедії, підводять нас до того, що в країні повинна працювати єдина служба оповіщення", - додав він.

Ющенко оглянув кілька місць, де була прорвана дамба на річці Стрий, а також місце пошкодження газопроводу високого тиску.

Після цього президент вилетів у Львів, де проведе нараду.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua