Генпрокуратура вирішила не відпускати Портнова з гачка

3 перегляди
П'ятниця, 8 серпня 2008, 09:46

Генпрокуратура продовжила термін розслідування кримінальної справи щодо члена фракції БЮТ Андрія Портнова, підозрюваного в спробі незаконної приватизації Одеського припортового заводу.

У свою чергу, Портнов заявив, що термін розслідування цієї справи давно минув, і пообіцяв, що буде вимагати від керівництва ГПУ або пред'явити йому обвинувачення, або вибачитися, повідомляє "Комерсант-Україна".

Кримінальну справу у відношенні Портнова за фактом замаху на незаконну приватизацію Одеського припортового заводу було порушено 19 травня 2008 року. На той час Портнов виконував обов'язки голови Фонду держмайна.

Оскаржувати в суді постанову про порушення справи Портнов тоді не став, заявивши, що "хоче дати Генпрокуратурі можливість потрудитися".

Формально двомісячний термін, відведений Кримінально-процесуальним кодексом на його розслідування, минув 19 липня.

"Усі терміни, відведені на розслідування "моєї" справи, уже минули. І, як показала практика, слідчі Генпрокуратури не змогли пред'явити мені жодної претензії", - заявив депутат.

За словами Портнова, за кілька місяців розслідування цієї кримінальної справи Головним слідчим управлінням ГПУ його викликали на допит лише один раз.

"До того ж у мене не взяли жодного документа – так що слідства фактично не було. З огляду на це, я буду вимагати від генпрокурора або пред'явити мені обвинувачення і внести в парламент подання на притягнення мене до кримінальної відповідальності, або ж принести мені вибачення", - додав депутат.

Як відомо, законом "Про статус народного депутата", а також регламентом Верховної Ради передбачено особливу процедуру притягнення народного депутата до кримінальної відповідальності.

Для цього генпрокурор вносить у парламент відповідне подання, підтримати яке в ході відкритого поіменного голосування депутати повинні більшістю голосів.

У Головному слідчому управлінні ГПУ повідомили, що термін розслідування цієї кримінальної справи було продовжено.

"Строк минає 19 серпня – ми продовжили його на місяць і, напевно, будемо вирішувати питання про те, щоб продовжити ще", - розповів начальник Головного слідчого управління з розслідування особливо важливих справ Петро Коваль.

За його словами, таке рішення пов'язано з необхідністю проведення "усіх необхідних слідчих дій".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua