Ющенко погрожує Тимошенко найжорсткішими заходами

П'ятниця, 8 серпня 2008, 11:04

Президент Віктор Ющенко вимагає від уряду забезпечити доставку гуманітарної допомоги для зони надзвичайної екологічної ситуації.

Про це йдеться у листі президента до Кабінету міністрів, в якому Ющенко висловлює стурбованість ситуацією, що склалася з отриманням гуманітарної допомоги для постраждалих внаслідок повені громадян.

За інформацією президента, уряд не забезпечив скоординованої роботи комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті міністрів, комісій з питань гуманітарної допомоги при відповідних обласних державних адміністраціях та Державної митної служби.

У повідомленні уточнюється, що комісія з питань гуманітарної допомоги наділена згідно із законодавством виключним правом визначати вантажі гуманітарною допомогою, що є підставою для звільнення їх від оподаткування, та здійснювати контроль за отриманням, розподілом, використанням та обліком такої допомоги.

Президент вказує на те, що розпорядження Кабміну від 2 серпня 2008 року про гуманітарну допомогу та добровільні пожертвування постраждалим громадянам виявилося малоефективним.

Адже гуманітарна допомога вже не перший день перебуває нерозмитненою на кордоні, а потерпілі від повені не отримують необхідної в цей час підтримки, зокрема, речей першої необхідності, зауважує президент.

"Крім того, бездіяльність уряду справляє враження, що Україна неспроможна навіть на те, щоб безкоштовно отримати матеріальні цінності для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації", - йдеться у листі глави держави.

Президент попереджає, що якщо протягом цього дня проблема перетину кордону та розмитнення гуманітарної допомоги не буде вирішена, а також не буде запропоновано ефективного механізму організації такої роботи в подальшому та забезпечення його безперебійного функціонування, він буде вимушений вжити найжорсткіших заходів для притягнення до відповідальності посадових осіб, які своєю бездіяльністю порушують закон та перешкоджають отриманню десятками тисяч потерпілих від повені необхідної допомоги.

Глава держави просить доповісти йому про результати до 16.00 8 серпня 2008 року.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua