Американські військові у Грузії чекають наказу Буша. Він готовий бути посередником

12 переглядів
П'ятниця, 8 серпня 2008, 21:00

Президент США Джордж Буш закликає сторони, задіяні в конфлікті в Південній Осетії, до "негайного припинення вогню" при дотриманні "територіальної цілісності" Грузії.

Як повідомляє в п'ятницю агентство "Блумберг", слова Буша, який перебуває зараз у Пекіні, навела прес-секретар Білого дому Дана Періно.

"Ми закликаємо всі сторони - грузинів, осетин і росіян зробити все можливе для зниження напруженості і недопущення розвитку конфлікту", - сказав Буш.

"Ми намагаємося почати низку кроків як посередників, щоб дійти згоди про припинення вогню і поновлення діалогу", - процитувала Періно слова американського лідера.

У свою чергу телекомпанія CNN з посиланням на представників Пентагону повідомив, що Міністерство оборони США веде цілодобове спостереження за ситуацією в Південній Осетії і чекає вказівок з боку Білого дому.

На території Грузії нині перебувають близько 130 військовослужбовців США, які беруть участь у давно започаткованій програмі навчання грузинських збройних сил, повідомила телекомпанія.

З посиланням на неназваного офіційного представника Пентагону CNN повідомила також, що, за оцінкою американського військового відомства, однією з причин дій Росії може бути прагнення Москви показати, що Грузія - нестабільна країна у зв`язку з прагненням Грузії вступити до НАТО.

Раніше в інтерв`ю телекомпанії CNN, яке він дав зі свого кабінету, президент Грузії Михайло Саакашвілі закликав США й інші країни Заходу підтримати Грузію.

"Інтерфакс-Україна", УНІАН

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua