ЦВК уже приготувалася до дострокових виборів

Четвер, 4 вересня 2008, 12:51

Центральна виборча комісія готова до проведення позачергових виборів Верховної Ради у випадку їхнього призначення, заявляє голова ЦВК Володимир Шаповал.

"Технологічно ми готові до проведення виборів", - сказав він, повідомляє Обком з посиланням на Українські новини.

Шаповал зазначив, що чинний персональний склад ЦВК був сформований під час позачергових виборів Верховної Ради в 2007 році і тоді ж одержав необхідний досвід проведення парламентський виборів.

Шаповал припускає виникнення низки питань юридичного характеру, що можуть внести труднощі в роботу ЦВК з організації позачергових виборів.

Зокрема, він повідомив, що згідно з чинним законом про державний реєстр виборців усі вибори парламенту, що проводяться після його ухвалення, повинні відбуватися з використанням цього реєстру.

Водночас ЦВК планує закінчити роботу зі створення цього реєстру до кінця 2008 року.

Таким чином, у випадку призначення позачергових виборів до 31 грудня потрібно вносити зміни на законодавчому рівні, що ці вибори можуть пройти без використання вищевказаного реєстру.

Разом з тим, Шаповал спрогнозував, що проведення позачергових виборів обійдеться орієнтовно в ту ж суму, що пішла на проведення виборів минулого року.

Як відомо, президент Віктор Ющенко заявив, що у випадку нестворення нової коаліції в термін, передбачений Конституцією, він розпустить Верховну Раду й оголосить дострокові вибори парламенту.powered by lun.ua