Яценюк кличе всі партії на боротьбу з "авторитаризмом" ПР і БЮТ

Неділя, 7 вересня 2008, 19:27

Спікер Арсеній Яценюк вважає, що "всі українські партії" мають виступити проти підвищення прохідного бар’єру до Верховної Ради.

В інтерв’ю каналу ICTV у неділю Яценюк висловив переконання, що така ініціатива Партії регіонів "означає заборонювальний бар’єр для будь-яких нових політиків і будь-яких нових політичних партій".

"Це вкладається в загальну ідеологію "Давайте поділимо українську державу на двох", - зазначив спікер, назвавши це "демократичним авторитаризмом".

"Коли дійде до розгляду даного законопроекту, я думаю, що всі українські партії піднімуться проти цього законопроекту. Це пряма загроза демократії", - сказав Яценюк.

Водночас він вважає можливим проходження цього законопроекту в парламенті: "Сьогодні так, як проходять голосування – практично в 360 голосів, можна будь-який законопроект прийняти – конституційний чи неконституційний".

Яценюк також заявив, що не буде спікером у разі формування нової більшості між Партією регіонів і БЮТ, навіть якщо йому це пропонуватимуть.

"Скоріше всього, що об’єктивно при новій формації коаліції я спікером не буду. Чи мені б це пропонували, чи не пропонували. Так не буде", - зазначив він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua