Дочка "РосУкрЕнерго" і "Нафтогазу" не хоче помирати

Середа, 1 жовтня 2008, 17:33

Господарський суд Києва в середу виніс ухвалу про ліквідацію ЗАТ "УкрГаз-Енерго".

Про це заявили в прес-службі Міністерства юстиції з посиланням на першого заступника міністра Євгена Корнійчука, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Суд першої інстанції також визнав недійсними рішення установчих зборів від 2 лютого 2006 року, затверджений установчими зборами статут "УкрГаз-Енерго", державну реєстрацію ЗАТ, а також рішення єдиних зборів акціонерів товариства від 28 квітня 2007 року.

При цьому, повідомляє прес-служба, суд відмовив у задоволенні позову НАК "Нафтогаз України" у частині формування ліквідаційної комісії.

Відповідачами у даній суперечці виступають "УкрГаз-Енерго", "РосУкрЕнерго" і Шевченківська райдержадміністрація Києва, що зареєструвала ЗАТ як господарюючий суб'єкт.

Кабінет міністрів, Міністерство палива й енергетики, Міністерство економіки, Міністерство фінансів і Мінюст виступають в якості третіх осіб.

Зі свого боку "УкрГаз-Енерго" заявило про намір оскаржити судову ухвалу Господарського суду Києва, яка ще не вступила в законну силу.

"Господарський суд Києва вирішив скасувати державну реєстрацію ЗАТ "УкрГаз-Енерго" з надуманих причин", - заявляє газотрейдер.

"Суд першої інстанції повністю проігнорував аргументи ЗАТ "УкрГаз-Енерго", позицію другого акціонера – "РосУкрЕнерго" і представника ВАТ "Газпром", - додається в повідомленні.

Уряд України на чолі з Юлією Тимошенко з початку 2008 року вжив низку заходів для виключення "РосУкрЕнерго" і "УкрГаз-Енерго" зі схеми постачань природного газу в країну.

"Нафтогаз України" навесні поточного року ініціював ліквідацію "УкрГаз-Енерго". Господарчий суд Києва, прийнявши позов "Нафтогаза України", у березні вирішив відкласти його розгляд на півроку для того, щоб залучити як співвідповідача "РосУкрЕнерго".

"УкрГаз-Енерго" є спільним підприємством "РосУкрЕнерго" і "Нафтогазу України".powered by lun.ua