Росії вигідний "газовий шантаж" України - експерт

Четвер, 2 жовтня 2008, 08:30

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко в четвер, 2 жовтня, вирушає з візитом до Москви, де вона проведе переговори зі своїм російським колегою Володимиром Путіним.

Очікується, що однією з центральних тем стане ціна на газ.

Голова правління Альянсу "Нова енергія України" Валерій Боровик в інтерв’ю "Німецькій хвилі" висловив сумнів у тому, що російська сторона підпише угоду з прозорою формулою визначення газової ціни.

Експерт вважає, що Москві вигідніше щороку висувати щоразу інші, в тому числі й політичні вимоги, застосовуючи "газовий шантаж".

Як відомо, зараз Україна сплачує майже 180 дол. за тис. куб.м. Російська сторона раніше не виключила, що ця сума може зрости більше, ніж удвічі.

Тимошенко сподівається на підписання довгострокової угоди, але визнала, що ціна російського газу наступного року може бути визначена пізніше.

Згідно з урядовими директивами, Україна вимагатиме від Росії гарантований баланс газу в обмін на гарантії транзиту російського газу територією України до Європи.

Ціна газу для України має визначатися за формулою і зростати до ринкової протягом кількох років.

Тимошенко також повідомила, що врахувавши всі пропозиції президента, уряд ухвалив вийти на прямі поставки газу між "Газпромом" та "Нафтогазом України" та вивести українську газотранспортну систему за межі цих переговорів.powered by lun.ua