Ющенко розпустить парламент, але ще не зараз?

П'ятниця, 3 жовтня 2008, 08:19

Вночі з четверга на п’ятницю збіг термін, який, на думку деяких українських політиків та експертів, був відведений на створення в парламенті нової коаліції.

Це означає, що президент Віктор Ющенко може розпустити парламент. У четвер він заявив, що готовий до цього.

Німецький політолог, викладач Кельнського університету Гергард Сімон в інтерв’ю "Німецькій хвилі" спрогнозував, що Ющенко так і вчинить.

"Я не думаю, що Ющенко вже зараз розпустить парламент. Мине ще певний час. Але я побоююся, що врешті-решт, можливо через кілька тижнів, Ющенко таки піде на цей крок", - сказав політолог.

"Причина проста – не вдасться створити нову коаліцію. Це не позитивне вирішення проблеми, але позитивного, здається, в такій ситуації просто немає", - додав Сімон.

Німецький політолог вважає, що не вдасться ані відновити попередню коаліцію, ані утворити нову, в тому числі – у складі Блоку Юлії Тимошенко і Партії регіонів.

У першому випадку експерт не вірить у зникнення особистої напруги між представниками БЮТ і НУ-НС. Співпраця ж між БЮТ і ПР, на думку експерта, приречена до поразки через різні позиції з центральних політичних питань.

Призначивши нові вибори, каже Сімон, Ющенко отримає шанс приходу нових політичних сил у парламент і нових політиків у всі партії. Ці партії та політики, вважає політолог, будуть змушені створити нову більшість.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування