Яценюк хоче, щоб Україна виводила Грузію з колапсу

П'ятниця, 3 жовтня 2008, 15:57

Спікер Арсеній Яценюк вважає, що Українна має допомогти Грузії вийти з економічного колапсу, а після стабілізації економічної ситуації - допомогти розвиватися демократичним шляхом.

Про це Яценюк сказав в ході зустрічі з екс-спікером парламенту Грузії Ніно Бурджанадзе, що проходила у п‘ятницю у рамках засідання "Дипломатичного клубу" Фонду "Open Ukraine", заснованого Яценюком.

"Це два пріоритети, які повинні сьогодні стояти на порядку денному українсько-грузинських відносин", - сказав він, повідомляє прес-служба парламенту.

Говорячи про воєнний конфлікт на Кавказі, Яценюк зазначив:

"У кожній війні не буває правих і винуватих, але найстрашніше, що ми не упередили, і світ, у першу чергу, не упередив, це - розвиток цього воєнного конфлікту".

На думку спікера, події, у тому числі і у Грузії, "довели всьому світу неефективність світових інструментів і механізмів, які б могли виконувати превентивну функцію і не допускати розвитку будь-якого рівня військових конфліктів".

Він висловив жаль з приводу того, що у разі втягнення будь-кого із постійних членів Ради Безпеки ООН у військовий конфлікт чи підтримки з його боку якоїсь із сторін, рішення Радбезу ООН "є абсолютно неефективним".

Яценюк висловився за необхідність напрацювання міжнародними організаціями ефективних механізмів та інструментів врегулювання конфліктів дипломатичним шляхом.

У свою чергу Бурджанадзе заявила, що "сепаратизм є тим злом, яке загрожує не тільки Грузії, а й серйозно загрожує іншим країнам".

Вихід вона бачить у віднайдені "правильного балансу", а "це - тільки повага взаємних інтересів".
powered by lun.ua