Зваричу почулося, що Литвин хоче бути спікером?

Вівторок, 7 жовтня 2008, 16:45

Лідер Блоку свого імені Володимир Литвин заперечує, що умовою участі його блоку в коаліції є посада спікера Верховної Ради.

Про це він сказав на брифінгу у вівторок, коментуючи відповідну заяву члена фракції НУ-НС Романа Зварича.

"Я хочу сказати, що будь-які заяви будь-яких зваричів з приводу претензій фракції Блоку Литвина на кадрові посади – це ніщо інше, як свідчення того, що до цих людей аж ніяк не причепився дух і відчуття України, що вони живуть і бачать події, які відбувають в Україні крізь призму долара", - сказав Литвин.

Він також додав, що таким чином інші фракції намагаються перекласти відповідальність за не створення коаліції "на третього зайвого", оскільки самі "кожного дня висувають одне одному нові ультиматуми" і не мають наміру їх виконувати.

"Я б порекомендував цим людям не виконувати ті вказівки, які вони виконують, бо завтра їм надійдуть інші – вихваляти Блок Литвина", - сказав Литвин.

Він також запропонував президенту, прем’єру та лідерам фракцій до кінця цього тижня підписати "суспільний договір", в якому, зокрема, відтермінувати зміни до Конституції до стабілізації політичної ситуації, прописати заходи щодо функціонування економіки України в умовах кризи, позицію щодо неможливості втягнення правоохоронних органів у силовий варіант при вирішення політичної кризи, а також забезпечення соціальних потреб громадян в умовах політичної нестабільності.

На запитання, чи буде Блок Литвина брати участь у коаліції БЮТ і НУ-НС в разі її створення, Литвин відповів:

"Хай вони спочатку об’єднаються. Ви розумієте, що це абсолютно неможливо. А ми не будемо купувати квиток Україні на Титанік, який навіть не попливе, а одразу піде на дно".

У свою чергу лідер фракції БЮТ Іван Кириленко повідомив, що розмова щодо участі Блоку Литвина у коаліції була, однак вона не стосувалася кадрового питання, натомість пропонувалося лише з’ясувати у Литвина, на яких умовах його Блок готовий увійти до складу більшості.

"Була така розмова, але акценти були дещо інші. Для більш стійкого утворення бажано мати три партнерів по коаліції. Якщо їх троє – я запропонував: "Колеги, переговоріть з третім суб’єктом, бо через 10 хвилин після оголошення (про створення коаліції) постає питання щодо переформатування керівних органів Верховної Ради та уряду", - сказав він.

"Верховна Рада нас не цікавить. У нас є уряд. Тому переговоріть з Литвином, яка його думка з цього питання, які його пропозиції", - додав Кириленко.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування