Ющенко: і США, і Європа розуміють важливість приєднання України до ПДЧ

Середа, 8 жовтня 2008, 19:02

Президент Віктор Ющенко переконаний, що і Америка, і Європа добре розуміють важливість приєднання України до ПДЧ з подальшим набуттям повноправного членства в НАТО.

Про це він сказав у інтерв'ю італійському телеканалу RAI-3, повідомляє прес-служба глави держави.

"Ми маємо успішну політику, дійсно стратегічного значення з США і Євросоюзом", – сказав Ющенко.

При цьому він наголосив, що і кандидати в президенти США від Демократичної, і від Республіканської партії "рівною мірою оцінюють важливість" надання Україні ПДЧ з подальшим входженням до Альянсу.

Говорячи про грузинсько-російський конфлікт, президент ще раз наголосив: йдеться не про проблему відносин Росії та Грузії.

"Це континентальна проблема, і нам треба серйозно ставитися до її врегулювання. Віддано, відверто і чесно. Переконаний, це те, чого сьогодні потребують і Росія, і Грузія. Це найкраща прикладна допомога у врегулюванні даного конфлікту", – сказав Ющенко.

Коментуючи українсько-російські відносини, президент нагадав, що 1 жовтня було продовжено на 10 років договір про дружбу та співробітництво, який визначає взаємне визнання принципів територіальної цілісності, непорушності кордонів та національного суверенітету.

На переконання Ющенка, пролонгація дії цієї угоди "засвідчує, що сьогоднішня лінія кордонів, територіальна цілісність у наших відносинах є визначеним фактом, і він не потребує жодної дискусії".

Щодо двосторонніх відносин з Італією, президент відзначив їхній динамічний розвиток і висловив сподівання, що Італія підтримає Україну у питанні надання їй ПДЧ на грудневому засіданні міністрів закордонних справ країн НАТО.

RАІ-3 – третій за рейтингом канал італійського телебачення і єдиний із шести національних телеканалів, який більшість ефіру наповнює політичними передачами, аналітичними програмами, документалістикою, актуальними інтерв'ю.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!