Україна може отримати газ дешевше, ніж сподівалась

Вівторок, 4 листопада 2008, 10:03

Українська сторона сподівається на встановлення нижчої, ніж раніше очікувалося, ціни на російський газ в зв’язку з падінням цін на ринку нафти.

Про це заявив міністр палива та енергетики Юрій Продан у Кабінеті міністрів у вівторок, коментуючи російсько-українські газові переговори.

За його словами, переговори ведуться на основі меморандуму, підписаного прем’єрами обох країн, в якому відображені, зокрема, і директиви президента України з цього питання, і відповідне рішення РНБОУ.

"На сьогодні ще немає якихось конкретних домовленостей, але, звісно, є добрі тенденції до зниження, тому що ціна на нафту сьогодні знижується, що, відповідно, впливає на ціну на газ", - сказав Продан.

"Тому переговори йдуть для того, щоб повністю відстояти інтереси України", - додав він.

Відповідаючи на запитання, чи будуть завершені переговори до нового року, міністр сказав: "Звичайно, краще ці переговори завершити не 31 грудня, а раніше".

Він нагадав, що згідно з попередніми домовленостями Україна повинна перейти на ринкові ціни на російський газ протягом 3 років.

Саме тому, на переконання Продана, треба встановлювати ціни з урахуванням цього періоду, тобто поступово. Зокрема, це стосується і ціни на 2009 рік.

"Це складно, але про це треба домовлятися", - зазначив міністр.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!