"Газпром" каже, що переговори в четвер - пізно

Вівторок, 6 січня 2009, 16:59

Офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов заявив про готовність російського газового концерну до якнайшвидшого поновлення переговорів із "Нафтогазом України".

"Заяви (голови НАК Олега Дубини) про намір продовжити переговори лише 8 січня нас дивують, ми готові почати переговори, з огляду на кризову ситуацію, у будь-яку хвилину", - сказав Купріянов у вівторок увечері на брифінгу в Москві.

"Газпром" був і буде надійним постачальником газу", - підкреслив офіційний представник компанії, передає "Інтерфакс".

"Головне, що ми вважаємо, що це пізно. Ситуація надто важка, щоб чекати ще два дні", - додав він.

Коментуючи раніше озвучену інформацію про те, що гендиректор компанії "Газпром Збут Україна", який знаходиться у Києві, може почати попередні переговори з українською стороною, Купріянов сказав: "Він до цього готовий".

Торкаючись ситуації з постачаннями газу з початку року, Купріянов зазначив, що "за відсутності контракту на постачання газу для споживачів України на українській території відбувався несанкціонований відбір газу, який призначався європейським споживачам".

"Газпромом" вжив заходи для виключення можливості незаконних дій НАК "Нафтогаз України". Постачання в напрямку України скорочені", - сказав офіційний представник компанії.

"Вживаються додаткові заходи для задоволення потреб наших європейських споживачів, додаткові обсяги постачаються через Білорусію по газопроводу "Блакитний потік", використовуються наші резерви в підземних сховищах Європи, проводяться операції на спотовому ринку", - повідомив Купріянов.

"Провина за ситуацію, яка склалася, лежить на українській стороні", - додав представник "Газпрому".powered by lun.ua