Рада коаліції готує Ющенку "підніжку" з СБУ

Понеділок, 2 лютого 2009, 08:44

Рада коаліції має намір запропонувати на розгляд парламенту законопроект, який передбачає право Верховної Ради призначити виконувача обов’язків голови СБУ у випадку, якщо президент не внесе кандидатуру на дану посаду.

Про це повідомив депутат від БЮТ Андрій Портнов в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Якщо президент із моменту настання такого права протягом 2 тижнів не вносить таку кандидатуру (на посаду голови СБУ), то парламент отримує право призначити в. о. голови СБУ 226 голосами за умови внесення кандидатури від 150 депутатів", - сказав він.

"Я впевнений, парламент проголосує за цей закон", - підкреслив Портнов.

Він також висловив упевненість, що у випадку ветування президентом даного закону парламент зможе подолати вето.

Також авторами даного законопроекту є народні депутати від БЮТ Святослав Олійник і Андрій Кожем’якін.

Відповідно до законодавства, кандидатуру на посаду голови СБУ повинен вносити на розгляд парламенту президент України.

На даний час Валентин Наливайченко – виконувач обов'язків голови СБУ. Раніше він працював першим заступником голови СБУ.

22 грудня 2006 року Верховна Рада за поданням президента відправила у відставку голову СБУ Ігоря Дрижчаного в зв'язку з його призначенням заступником секретаря Ради національної безпеки й оборони України.

Президент уже вносив кандидатуру Наливайченка на посаду голови СБУ. Однак парламент 2 вересня 2008 року не підтримав цю пропозицію. Тоді, при голосуванні за свою кандидатуру, він отримав нульову підтримку депутатського корпусу.powered by lun.ua