Ющенко піде в Раду з посланням, а не зі звітом: "Хай Тимошенко звітує"

Вівторок, 3 лютого 2009, 15:38

Президент Віктор Ющенко не буде звітувати перед парламентом за економічну кризу, але може звернутися до депутатів з позачерговим посланням.

Про це на брифінгу у вівторок заявив заступник глави секретаріату президента Роман Безсмертний.

"Президент з посланням буде. Але я не виключаю, що президент буде в парламенті з позачерговим посланням за такої ситуації, якщо вона буде розвиватися у такому напрямку, як вона розвивається зараз", - сказав він, коментуючи блокування роботи парламенту.

На питання, чи буде Ющенко звітувати перед депутатами разом з прем’єром і головою Нацбанку, як того вимагає Партія регіонів, Безсмертний відповів:

"Не треба було змінювати Конституцію, щоб вимагати від президента зараз звітувати. Хай звітує уряд".

Президент до Верховної Ради може ходити лише з посланням. Ніякого відношення до речей, які пов’язані з діяльністю Кабміну у президента немає. Ті факти, які зобов’язують президента перебувати у Верховній Раді, чітко виписані законодавством – це питання послання, прийняття присяги суддями КС і таке інше. Тому у цих рамках президент і буде працювати", - додав він.

Водночас Безсмертний не виключив, що "за такої ситуації, як нині, президент виступить з ініціативою і законопроектом про внесення змін до Держбюджету".

Коментуючи відмову прем’єра Юлії Тимошенко змінювати бюджет до червня попри наполягання Ющенка, Безсмертний сказав:

"Якщо прем’єр вважає, що сьогодні все чудово і бюджет виконується, то мені здається, що треба змінювати прем’єр міністра, а не дискутувати з нею про те, що треба робити з Держбюджетом".powered by lun.ua