Рада хоче урізати права Ющенка

Вівторок, 3 березня 2009, 15:44

Верховна Рада хоче обмежити права президента щодо оскарження рішень уряду у Конституційному Суді, а також упорядкувати процедуру розгляду імпічменту президента.

За відповідні зміни до законодавства в першому читанні проголосувало 327 депутатів.

Депутати пропонують встановити, що в разі винесення Конституційним Судом ухвали про відмову у відкритті провадження у справі за конституційним поданням президента щодо відповідності Конституції акта Кабінету Міністрів, дія такого акта не може бути повторно зупинена президентом.

Крім того, провадження у справі не може бути припинено з мотивів скасування акта, який є предметом розгляду, органом, що його видав.

"У справах за конституційними поданнями Президента щодо відповідності Конституції актів Кабінету Міністрів відкликання конституційного подання не допускається", - йдеться в проекті закону.

Конституційний Суд відмовляє у відкритті провадження за конституційним поданням президента у справах щодо відповідності Конституції акта Кабінету Міністрів у випадках, якщо:

1) на момент звернення з конституційним поданням на розгляді Конституційного Суду вже знаходиться справа цього акта Кабінету Міністрів;

2) питання щодо відповідності Конституції цього акта Кабінету Міністрів уже було предметом розгляду Конституційного Суду, за наслідками якого прийнята ухвала про відмову у відкритті провадження або рішення про визнання акта Кабінету Міністрів таким, що відповідає Конституції.

Крім того, подання до КС депутатів автори закону пропонують розглядати лише на відповідність статтям 157 і 158 Конституції, а не взагалі міркування "добрі чи погані пропозиції вносяться".

Також законом має врегулюватися процедура розгляду в КС питання імпічменту президента. Так, суд має розпочати розгляд справи про імпічмент на другий день після отримання і відправити рішення Верховній раді не пізніше ніж наступного робочого дня після його ухвалення.

"Як має розглядати звернення Конституційний суд сьогодні не регламентується жодним законом. Ми маємо цю прогалину заповнити і зробити так, щоб ми мали визначену законом процедуру", - заявив автор проекту Олександр Лавринович.
powered by lun.ua