Тимошенко проситиме Саркозі про допомогу?
Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко на зустрічі з президентом Франції Ніколя Саркозі у Парижі у середу, 4 березня, буде обговорювати питання надання європейськими країнами допомоги Україні.
Про це пише російська "Независимая газета" з посиланням на джерело, близьке до уряду України.
За словами джерела, у нинішніх умовах один кредит Міжнародного валютного фонду навряд чи врятує ситуацію в Україні.
Тому, каже він, політична єдність української влади, на яку очікує Фонд, необхідна не стільки для отримання другого траншу кредиту МВФ у розмірі близько 2 млрд. дол., скільки для того, щоб допомогу Україні надали європейські країни – що нібито і буде обговорюватися в ході зустрічі Тимошенко із Саркозі.
Російське видання також нагадує, що президент Росії Дмитро Медведєв днями сказав про те, що європейські країни і міжнародні фінансові організації можуть створити фінансовий пул для "порятунку України".
Питання про надання Україні 5 млрд. дол. російського кредиту залишився відкритим, нагадує газета.
Джерела в Києві стверджують, що російська сторона пов'язала цю проблему з перспективою створення газотранспортного консорціуму, у керування якого можна було б передати українські магістральні газопроводи.
Українська влада таку можливість заперечує. Між тим Медведєв сказав, що Росія готова взяти участь у міжнародному пулі, щоб надати Україні допомогу в розрахунках за постачання газу. При цьому він закликав українську владу і європейські країни ще раз розглянути можливість створення консорціуму, зазначає газета.
Російське видання пише, що економічна ситуація в Україні стрімко погіршується й абсолютно не збігається з бюджетними прогнозами.
Так, у держбюджеті на цей рік інфляція була закладена на рівні 9,5%, але заступник голови Нацбанку Олександр Савченко днями визнав, що реально вона складе 15-20%.
Кабмін запланував цього року зростання ВВП на рівні 0,4%, але представники МВФ стверджують, що насправді спад складе до 6% - і цей прогноз не остаточний.
За офіційними даними, з початку року спад промислового виробництва в Україні склав третину, зростання безробіття за підсумками року може досягти 10%, а борги з виплати зарплат за півтора місяці року збільшилися на 40%, говориться в статті.