У Ющенка бачать, що БЮТ і Регіони почали рух до диктатури

Середа, 4 березня 2009, 13:23

Фракції БЮТ та Партії регіонів, проголосувавши за скасування позачергових виборів депутатів Тернопільської облради, фактично перекреслили невід’ємне право громадян формувати виборні органи влади і зробили крок до диктатури.

Про це заявила заступник глави секретаріату президента - представник президента у Конституційному Суді Марина Ставнійчук, коментуючи рішення про втрату чинності постанови Верховної Ради про призначення цих виборів у Тернополі.

"Конституція України чітко визначає: єдиним джерелом влади в Україні є народ. Саме народ має виключне право формувати національні і місцеві виборні органи влади. Вчорашнім рішенням дві найбільші фракції парламенту фактично перекреслили це конституційне право і зробили спробу узурпувати владу", - заявила Ставнійчук.

"Як свідчить історія, усунення громадян від процесу формування владних інституцій поза межами конституції і законів є "класичним" початком руху до диктатури", - додала вона:

"Так, у 1918 р. більшовики розігнали демократично обрані Установчі Збори, що заклало підвалини для формування комуністичної диктатури. Фашистські режими в Італії та Німеччині з'явились у результаті переродження слабких демократій, загнаних у кут агресивними популістами. Після захоплення влади "чорними полковниками" у Греції, вибори було скасовано, і наступних 7 років країною правила військова хунта".

Ставнійчук наголосила, що "за всю історію сучасної незалежної України це перше рішення Верховної Ради, яким в антиконституційний спосіб скасовуються вибори практично напередодні дня голосування".

За її словами, офіційна мотивація скасування тернопільських виборів – складна економічна ситуація в країні, "про яку, як виявляється, не було відомо два місяці тому, коли ті ж БЮТ і ПР голосували за призначення виборів на Тернопільщині", та відсутність необхідних коштів – "вражає протиправністю та брехливістю".

Представник президента зазначила, що на 3 березня майже 7 млн. грн., що складає понад 70% коштів, виділених на проведення тернопільських обласних виборів, уже знаходилися в області, і для забезпечення виборчого процесу вже виконано робіт на більш ніж 3 млн. грн. "Відтак виникає питання: хто буде відшкодовувати ці кошти і хто буде відповідати за таке марнотратство?", - запитала Ставнійчук.

"Аргументуючи необхідність прийняття вчорашньої постанови Верховної Ради загрозами "зриву проведення зазначених виборів", парламент скасував ці вибори взагалі, замість того, щоб спрямувати зусилля на забезпечення законності їх проведення", - обурилась вона, додавши, що у результаті відкритим залишилося питання численних і систематичних порушень Конституції та законів Тернопільською облрадою, через які й було призначено дострокові вибори до неї, – а це веде до "паралічу" самоврядування.

"Детальний аналіз усіх обставин вчорашнього рішення ВРУ про скасування тернопільських виборів свідчить про превалювання політичних міркувань над юридичними аргументами та демократичними засадами", - зазначила Ставнійчук.

"Якщо так далі піде, то не виключено, що практика скасування виборів на місцевому рівні деякими політичними силами пошириться і на загальнонаціональні вибори", - сказала заступник глави секретаріату президента.


"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування