Депутати обіцяють Ющенку "бумеранг", якщо він їх знову розпустить

Понеділок, 6 квітня 2009, 13:39

Член фракції НУ-НС Роман Зварич вважає, що у разі підписання президентом указу про розпуску парламенту Верховна Рада розпочне процедуру імпічменту Віктору Ющенку.

Про це він сказав в інтерв’ю журналістам у понеділок.

"Як тільки буде виданий указ президента про розпуск парламенту, який буде насправді незаконним, я можу точно сказати, якою буде реакція Верховної Ради – вона буде визначена в порядку початку процедури імпічменту за ознаками злочину в діяннях президента", - сказав він.

"Це буде кваліфікуватися як перевищення владних повноважень", - додав Зварич.

На його думку, Ющенко розуміє, що його дії можуть призвести до подібного розвитку ситуації і тому досі не підписав цього указу.

"Коли йому підсовували цей документ, бо я точно знаю, що указ був готовий, президент зрозумів, що його штовхають на злочин. І тому він схаменувся і сказав: "Ні, немає підстав, хлопці, не валяйте дурня", - сказав Зварич.

Разом з тим член Блоку Литвина Олег Зарубінський висловив думку, що наразі глава секретаріату президента Віктор Балога намагається вмовити президента все ж таки підписати указ про розпуск парламенту.

"Очевидно, що зараз іде процес доламування, дотискування президента збоку Балоги і частини Партії регіонів, насамперед групи Фірташа, для того, щоб президент видав указ про дострокові вибори і позиціонував це в інформаційному просторі як одночасні парламентські і президентські вибори. Тобто і президент буцімто іде на дострокові вибори, які насправді є черговими, і Верховна Рада", - сказав він.

При цьому Зарубінський висловив сумнів у тому, що подібні наміри секретаріату будуть здійснені, оскільки, як і у жовтні 2008 року, у президента немає підстав для дострокового розпуску парламенту.

"Якщо тоді йому не вдалося це провести, то і зараз не вдасться", - сказав він.
powered by lun.ua