У Молдові проти протестуючих застосували гранати і газ

Вівторок, 7 квітня 2009, 19:38

Президент Молдови Володимир Воронін заявив, що підстав для перегляду результатів парламентських виборів у Молдові, за підсумками яких компартія набрала 50% голосів, немає.

"Усі спостерігачі за парламентськими виборами підкреслили, що вибори пройшли без порушень", - сказав Воронін перед засіданням урядової комісії з надзвичайних ситуацій, скликаної у зв'язку з безпорядками.

Тому, підкреслив він, "немає ніяких приводів організовувати такі протести".

"Головна мета організаторів протестів - це дестабілізувати ситуацію в країні", - підкреслив Воронін.

А один з лідерів правлячої Компартії Марк Ткачук заявив, що безпорядки, які відбуваються в Кишиневі, є спробою державного перевороту проти перемоги якої на парламентських виборах протестує опозиція.

"Уже зараз ми можемо точно сказати, що події, які відбуваються сьогодні, - ні що інше, як спроба державного перевороту... Перевороту, ретельно спланованого і підготовленого опозицією і конкретними людьми - Уладом Філатом (лідер ліберально-демократичної партії), Серафімом Урекяном (альянс "Наша Молдова") і Доріном Кіртоаке (ліберальна партія)", - заявив Ткачук.

"Я думаю, що в кримінальному кодексі вистачить статей, щоб винні були покарані по всій строгості закону", - сказав він.

Всі фото Reuters

Тим часом поліція в Кишиневі, де у вівторок почалися масові безпорядки, узяла ситуацію під контроль, повідомив міністр внутрішніх справ РМ Георге Папук.

"Керівництво країни, дотримуючись демократичних, очікувало мирної демонстрацію, учасники якої висловили б свої побажання і претензії", - сказав Папук.

"Для того, щоб не заподіяти навіть випадково якоїсь шкоди здоров'ю хуліганам, які зібралися і знаходяться під парами алкоголю, усім силовим структурам було віддано розпорядження охороняти юрбу, а головне, перехожих від ексцесів, які нанесли би шкоду їхньому здоров'ю", - повідомив міністр.

Однак, як відзначив Папук, "керовані своїми лідерами хулігани учинили жорсткий опір працівникам поліції".

Також повідомляється, що Молдавські карабінери (внутрішні війська) застосували світлошумові гранати і сльозоточивий газ проти учасників масових безпорядків, які почали нову спробу захопити будівлю парламенту.

До парламенту під'їхали три машини швидкої допомоги, що евакуюють поранених, передають Новости Молдовы.

***
У той же час, у столиці Молдавії повністю відключено телемовлення, передає Газета.Ru. за офіційними даними, державний канал закритий на профілактику до 17.00 за місцевим часом.

За словами місцевих жителів, у низці районів міста припинено також доступ до мережі інтернет. З перебоями працює мобільний зв'язокpowered by lun.ua