Ющенко просить грошей у ЄС на свою мрію

Четвер, 7 травня 2009, 20:19

Президент Віктор Ющенко заявив, що ініціатива "Східного партнерства" посилить європейську енергетичну безпеку.

Про це він сказав під час свого виступу на пленарній сесії установчого саміту ініціативи "Східного партнерства" у Празі, повідомляє прес-служба президента.

Говорячи про цю ініціативу, Ющенко зазначив, що "ця політика - правильна, бо покращує атмосферу, посилює довіру і створює нові важелі для європейського єднання, поширення демократії і зміцнення безпеки".

"Насамперед, це - посилення загальноєвропейської енергетичної безпеки та інтеграція країн нашого регіону до європейського правового простору в цій сфері", - сказав він.

"Згадаю започаткування разом із Польщею, Литвою, Азербайджаном та Грузією спільного Балтійсько-Чорноморсько-Каспійського енергетичного простору та нещодавню Брюссельську міжнародну інвестиційну конференцію з модернізації української ГТС", - зазначив Ющенко.

Президент нагадав, що "два тижні тому у Варшаві було затверджено техніко-економічне обґрунтування Євро-Азійського нафтотранспортного коридору на базі нафтопроводу "Одеса – Броди".

"Цей проект важливий для всієї Європи. Для його реалізації потрібна організаційна і фінансова підтримка Європейського Союзу", - сказав Ющенко.

Він звернувся до головуючої в ЄС Чехії і керівництва Європейської комісії з пропозицією провести найближчим часом презентацію проекту в Єврокомісії за участю її керівництва та представників України, Азербайджану, Грузії, Польщі та Литви.

"Ми повинні забезпечити повну взаємну правову та інституційну сумісність. Це - масштабне, справді історичне завдання", - зазначив президент.

Також він висловився за "створення інтегрованої системи управління кордонами у відповідності до сучасних європейських стандартів".

"Ми виступаємо за розробку і втілення програм, що матимуть у своїй основі політику вирівнювання регіонального розвитку, як це було зроблено у країнах центральної Європи", - сказав Ющенко.

Президент назвав "мудрим, далекоглядним і надзвичайно важливим запрошення до участі у "Східному партнерстві" всіх держав регіону".
powered by lun.ua