Банкова: не справа Кремля, де Нафтогаз візьме гроші

Середа, 3 червня 2009, 21:26

"Нафтогаз" вживає всі необхідні заходи, щоб вчасно розрахуватися за травневі поставки російського газу.

Про це заявив уповноважений президента України з питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Риторика Кремля некоректна, принижує гідність українського народу і держави і не має під собою ніяких підстав", - підкреслив він, коментуючи численні заяви російського керівництва, які звучать в останні дні, про велику ймовірність прострочення "Нафтогазом" платежу за травень.

Соколовський нагадав, що раніше представники Росії неодноразово звинувачували Україну у несанкціонованому відборі природного газу, однак жодне з цих звинувачень не підтвердилося.

"Я можу посилатися і довіряти керівництву НАК, яке заявляє, що зможемо вчасно (до 7 червня) розрахуватися за травень", - додав уповноважений президента.

Він підкреслив, що підписані в січні цього року російсько-українські газові угоди поставили НАК у вкрай складне фінансове становище.

"Але не справа Кремля втручатися, звідки і які кошти "Нафтогаз" візьме - це внутрішня справа України. Ми, наприклад, не хочемо знати, як вони будуть віддавати свої $90 млрд. боргів", - сказав Соколовський.

За його словами, "Нафтогаз" веде переговори з багатьма шанованими партнерами по залученню фінансування для вирішення питання оплати. У той же час він зазначив, що йому нічого не відомо про такі переговори з російськими держбанками ВЕБ и ВТБ, про що раніше заявив голова Центру енергетичних досліджень Костянтин Бородін.

Соколовський зазначає, що реальною причиною заяв російської сторони є спроба приховати власні проблеми щодо виконання зобов'язань постачальника і перекласти відповідальність на українську сторону.

На його думку, обсяг, необхідний закачування газу Києвом, що заявляється Москвою, у розмірі близько 19 млрд. куб. м, є завищеним, тому що за даними НАК в підземних сховищах вже накопичено близько 17 млрд. куб. м, тоді як для проходження осінньо-зимового сезону його запаси повинні складати близько 30 млрд. куб. м.

Коментуючи опубліковану в середу постанову Кабінету міністрів про надання "Нафтогазу" 5-річної розстрочки на сплату податку на прибуток, цей документ є доказом того, що в газовому секторі України до сих пір немає економічно обґрунтованих відносин.

"Кабмін фактично розписався у своїй бездіяльності у газовому секторі", - сказав Соколовський.powered by lun.ua