Ющенко звинувачує Тимошенко у фінансових махінаціях

Вівторок, 9 червня 2009, 17:28

Президент Віктор Ющенко звинувачує уряд у маніпуляціях з наповненням Державного бюджету.

Про це він сказав на прес-конференції у вівторок.

"Кожен місяць йде маніпуляція з державним бюджетом. 30-40% місячного бюджету забезпечується виконання в останній день місяця. Як правило – емісійною проводкою чи то на НАК "Нафтогаз", а там маніпуляції з митною службою на 2-3 мільярди проробляються, чи то на кредити, які потім направляються на відповідне фінансування по суті фіктивних операцій", - сказав Ющенко.

"На 3 місяці наперед стягнуті податки! 12 мільярдів гривень – це наперед сплачені податки. 13,5 мільярдів некомпенсованого ПДВ. У нас такої цифри не було за 17 років незалежності. При чому 4 мільярди – це ті, які підтверджені перевірками", - обурився він.

Крім того, Ющенко розкритикував уряд за затягування з рекапіталізацією банків.

"Я не знаю країни у світі, яка за 9 останніх місяців кризи не зробила жодної операції з рекапіталізації (банківської) системи. Україна – єдиний випадок. І кожен раз мені прем’єр заявляє, що все підготовлено чи на 22 мільярди, чи на 40 мільярдів...", - сказав він.

Ющенко наголосив, що "через таке ставлення в економіку затримано надходження десятків мільярдів гривневих ресурсів".

"Економіка – це не фарс. Економіка завжди може віддавати на базі того, що їй дається як основа розвитку", - сказав він.powered by lun.ua