Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Іноземні експерти обстежили кабінет Ульянченко

Середа, 1 липня 2009, 09:24

Іноземні експерти закінчили проведення слідчих дій у кабінеті колишнього президента Леоніда Кучми в рамках розслідування справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

Таким чином, завершено ще один етап фоноскопічної експертизи аудіозаписів колишнього майора Держохорони Миколи Мельниченка, пише "Комерсант-Україна".

У п'ятницю до Києва прибула експертна група у складі 4-х осіб, спеціально відібраних ПАРЄ для проведення фоноскопічної експертизи записів Мельниченка.

Спільно зі слідчою групою Генпрокуратури України вони проводили слідчі дії в кабінеті екс-президента Кучми, який тепер займає глава секретаріату президента Віра Ульянченко. Вона на декілька днів звільнила робоче місце, щоб там змогли попрацювати експерти.

Особливо їх цікавив диван, під яким, як стверджує Мельниченко, він залишав звукозаписну техніку і здійснював запис розмов колишнього президента.

"Щоб точніше відповісти на питання, які поставило слідство, експертам потрібно було провести певні дії в кабінеті, де раніше працював Кучма. Деякі з них проводилися і за моєї участі", - сказав Мельниченко.

Під час візиту до Києва іноземних експертів охороняли бійці спецпідрозділу СБУ "Альфа". Як відомо, під час засідання ПАРЄ народний депутат Григорій Омельченко (БЮТ), розповідаючи про хід розслідування справи Гонгадзе, припустив, що на експертну групу може чинитися тиск.

"Наскільки відомо з оперативної інформації, дійсно була почата спроба вийти на експертів, для того, щоб уплинути на підсумки їхньої роботи. Я знаю, що після прибуття іноземних експертів в Україну прокуратурою і Службою безпеки було зроблено все, щоб виключити будь-яку спробу якось уплинути на них", - заявив Мельниченко.

Григорій Омельченко на запитання про подробиці роботи експертів відповів: "Знаю подробиці, деталі, але нічого говорити не можу, тому що це таємниця слідства".

Поки що невідомо, коли буде готовий висновок експертної групи – у ГПУ не беруться прогнозувати дату закінчення її роботи.

"Коли завершиться експертиза, знають тільки експерти – усе залежить від них. Ми не можемо їх квапити: наша справа – поставити питання і чекати, коли на них дадуть відповіді", - зазначило джерело в Генпрокуратурі.

У свою чергу, Мельниченко сказав: "Ми очікуємо висновків експертів у найближчі тижні чи місяці".

Він також наголосив, що термін завершення фоноскопічної експертизи визначається винятково експертами – у разі потреби їм може знадобитися проведення додаткових слідчих дій.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування