В Україні моніторитимуть журналістські стандарти

Середа, 1 липня 2009, 10:52

Громадські організації "Телекритика" та "Інститут масової інформації" за підтримки Internews Network хочуть вдосконалити якість українських телевізійних новин та підвищити рівень їх критичного сприйняття.

На думку ініціаторів моніторингу дотримання журналістських стандартів та підвищення медіаосвіченості громадян, порушення базових норм журналістики провідними українськими телеканалами вже стали нормою.

А це неприпустимо напередодні офіційного старту президентської кампанії, яка, за словами ініціаторів моніторингу, може стати безпрецедентною за спробами впливати на свідомість виборців.

Виконавчий директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар в інтерв’ю "Німецькій хвилі" заявила, що ані менеджери, ані журналісти провідних телеканалів не усвідомлюють шкідливості маніпулятивної інформації для самого медіа-бізнесу.

"Наше завдання показати, що це шкідливо для медіа як таких, для журналістики як професії і для суспільства. Показати людям, що таке якісна інформація, а ЗМІ показати, навіщо саме якісну інформацію слід продукувати в ефірі", - каже Сюмар.

Автори нового проекту планують щотижня публікувати аналіз дотримання професійних стандартів у роботі провідних українських телеканалів.powered by lun.ua