Тимошенко: скорочувати чиновників небезпечно для суспільства

Середа, 1 липня 2009, 22:29

Радикальне скорочення заступників міністрів призведе до погіршення керованості у відповідних секторах економіки.

Про це йде мова у відповіді прем'єр-міністра Юлії Тимошенко на депутатський запит від Єдиного Центру, який розмістила депутат від НУ-НС (партія ЄЦ) Оксана Білозір у блозі на Українській правді.

Депутати просили прем’єра надати пояснення щодо доцільності, в умовах економічної кризи, збереження посад 140 заступників міністрів.

"Розглянувши депутатський запит…повідомляю, що питанню оптимізації управлінського апарату центральних і місцевих органів виконавчої влади та видатків державного бюджету на їх утримання уряд приділяє постійну увагу", - йдеться у відповіді Тимошенко.

"Стосовно скорочення управлінського апарату міністерств слід зауважити, що за період діяльності попередніх урядів накопичилося багато проблем, які потребують невідкладного розв'язання керівництвом відповідних центральних органів виконавчої влади", - зазначила прем’єр.

"До того ж кількість заступників міністрів визначалася відповідно до чинного законодавства у межах видатків, передбачених держбюджетом на відповідний рік", - йдеться у відповіді.

Тимошенко заявила, що "для обмеження на законодавчому рівні кількості заступників керівників центральних органів виконавчої влади уряд доручив Мінюсту підготувати відповідні пропозиції".

"За повідомленням Мін'юсту порушене питання передбачається врегулювати у законопроекті про міністерства та інші центральні органи виконавчої влади, який на даний час ним доопрацьовується", - йдеться у документі.

"Крім того, відповідні заходи щодо ефективності державного управління…передбачається здійснювати в рамках проведення адміністративної реформи", - зазначила прем’єр.

Такі заходи, на думку уряду, доцільно проводити комплексно з урахуванням потреби у забезпеченні раціонального використання бюджетних коштів, виділених на утримання консультативних, дорадчих та інших органів і служб, утворених президентом.

"Наприклад, секретар РНБО має трьох перших заступників та шістьох заступників, а глава секретаріату президента – одного першого заступника та вісьмох заступників", - заявила прем’єр.

"При цьому повноваження, покладені на міністерства, за обсягом та складністю ніяк не можуть порівнюватися з тими, що виконують секретаріат президента та апарат РНБО", - вважає Тимошенко.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!