Азаров хоче роздати людям гроші для "Нафтогазу"

Понеділок, 6 липня 2009, 18:39

Народний депутат Партії регіонів Микола Азаров вважає, що гроші в розмірі 23 млрд. грн., які уряд пропонує направити на підтримку "Нафтогазу України", слід використати для вирішення соціальних питань.

Про це він заявив у понеділок на прес-конференції, повідомляє УНІАН.

"Чому знаходяться гроші тринькати незрозуміло куди через абсолютно діряву систему "Нафтогазу"? Цього тижня на порядку денному два законопроекти, що більш ніж на 23 млрд. грн. збільшують витрати на цю структуру. Куди йдуть ці гроші, за якими "прозорими механізмами", у чиї кишені?.. Уряд відмовляється направити ці ж 23 млрд. грн. на вирішення соціальних питань", – сказав Азаров.

Підвищення соціальних стандартів, яке, в свою чергу, приведе до підвищення внутрішнього споживчого попиту, депутат назвав загальносвітовою практикою виходу з кризи.

У свою чергу, народний депутат, член фракції Партії регіонів Михайло Папієв запропонував, якщо уряд не має можливості забезпечити підвищення мінімальних соціальних стандартів, оформити це у вигляді зобов`язань держави.

"Давайте зафіксуємо це як державний борг, виходячи з розміру прожиткового мінімуму. Далі сідаємо за стіл переговорів і дивимося, можливо, зробимо реструктуризацію цього боргу або віддаватимемо громадянам акціями державних банків", – сказав Папієв.

Члени Партії регіонів підкреслили, що гроші для підвищення прожиткового мінімуму виходячи зі споживчої корзини в бюджеті є, й вони мають намір добиватися ухвалення відповідного закону.

1 липня на позачерговому засіданні Верховна Рада створила робочу групу з підготовки до другого читання законопроекту про внесення змін до держбюджету на 2009 рік щодо розміру прожиткового мінімуму й розміру мінімальної зарплати.powered by lun.ua