Лавринович натякає, що переможцю перешкоджають?

1 перегляд
Четвер, 9 липня 2009, 09:36

Перший заступник голови Верховної Ради, "регіонал" Олександр Лавринович наголошує, що за світовими традиціями партія-переможець парламентських виборів має формувати уряд і нести за нього відповідальність.

В ефірі "Першого ділового телеканалу" він зазначив, що успішні країни світу чітко визначилися із формою правління: або парламентська, або президентська, - повідомляє прес-служба першого віце-спікера.

"Якщо подивитись на карту світу, то можна побачити, що або одна модель – або інша, звичайно якщо не брати до уваги диктаторські режими чи конституційні монархії, які можна теж сміливо називати парламентськими республіками, то все решта – це чітко визначені або президентська, або парламентська, якщо це успішні країни, які довго мають цю модель, - сказав Лавринович.

Він нагадав про світові традиції, коли партія–переможець парламентських виборів, формує уряд і несе за нього відповідальність.

"Справа в тому, що в країнах, де вже є розвинута політична культура, є політичні традиції, партія-переможець парламентських виборів, незалежно від того, скільки вона набрала депутатських мандатів, формує уряд і несе відповідальність за нього", - підкреслив Лавринович.

При цьому він зауважив, що натомість "в Україні ще дуже довго будуть думати про те, як вчинити, аби знайти можливість перешкоджати переможцю".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua