Ющенка зобов’язали оголосити референдум по НАТО і ЄЕП

Четвер, 9 липня 2009, 10:57

Голова ради центру "Правова держава" Віктор Медведчук виграв суд у президента Віктора Ющенка щодо референдуму з питань вступу України до НАТО і Єдиного економічного простору.

Про це повідомили у Незалежному українському центрі правових ініціатив і експертиз "Правова держава", передає УНІАН.

Згідно з повідомленням, 2 липня Окружний адміністративний суд Києва повністю задовольнив позов Медведчука до Ющенка.

Суд визнав протиправною та незаконною бездіяльність глави держави в питанні проголошення всеукраїнського референдуму, а також зобов’язав президента проголосити відповідний референдум шляхом видання указу.

У повідомленні нагадується, що мова йде про референдум за народною ініціативою щодо вступу України в НАТО та її участі в Єдиному економічному просторі разом з Росією, Казахстаном та Білоруссю, на підтримку проведення якого ще на початку 2006 року було зібрано та визнано дійсними 4 млн. 431 тис. 673 підписів громадян України.

Референдум передбачав отримання відповідей на питання:

1. Чи згодні ви, щоб Україна стала членом Організації Північноатлантичного Договору (НАТО)?

2. Чи підтримуєте ви участь України у Єдиному економічному просторі (ЄЕП) разом з Російською Федерацією, Республікою Казахстан та Республікою Білорусь, згідно з Угодою про формування Єдиного економічного простору, підписаною 19 вересня 2003 року?

Також у центрі нагадують, що 30 грудня 2006 року секретаріат президента офіційно отримав від Центральної виборчої комісії документи, які дають підстави для обов’язкового призначення главою держави всеукраїнського референдуму з вищенаведених питань.

"Таким чином, вже 1 січня 2007 року президент мав всі підстави та був зобов’язаний проголосити референдум, про що повинен був видати відповідний указ. Втім, цього не сталося", - зазначається у повідомленні центру.

Медведчук, як громадянин, що також поставив свій підпис під документом за проведення референдуму, листом від 15 листопада 2007 р. звернувся до Ющенка з вимогою про невідкладне здійснення заходів щодо проведення референдуму.

Оскільки жодної реакції на цей лист не було, 21 лютого 2008 року Медведчук звернувся до Окружного адміністративного суду м.Києва, який і виніс відповідне рішення й повністю задовольнив вимоги позивача.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua