У Ющенка заперечують, що не пускали Кирила до Рівного

Понеділок, 3 серпня 2009, 11:42

В секретаріаті президента спростовують повідомлення про причетність до скасування візиту патріарха Кирила до Рівного.

Про це в понеділок заявив заступник голови секретаріату президента Юрій Богуцький.

"Секретаріат президента не є координатором програми візиту в Україну Предстоятеля Руської православної церкви. Цим займається відповідна Комісія Української православної церкви та Московська патріархія", - наголосив він.

Водночас Богуцький зазначив, що під час попередніх консультацій щодо майбутнього візиту Кирила в Україну до відома представників Московської патріархії доводилася інформація про релігійну ситуацію в Рівному та настрої представників різних конфесій і громадських організацій, яка базувалася на аналізі численних звернень до державних органів влади та даних правоохоронних органів.

"У суботу, 1 липня, за ініціативи Московської патріархії відбулася телефонна розмова, під час якої остаточне ухвалення рішення щодо відвідання Рівного було віддано на розсуд організаторів візиту", - розповів Богуцький.

"Ще раз наголошую: ініціатором змін до програми візиту патріарха Кирила був не секретаріат президента", - наголосив він.

Богуцький також попросив представників ЗМІ "під час коментування делікатних питань, що зачіпають релігійну сферу, бути максимально коректними і точними".

"Адже відомо, що в Україні та поза її межами є сили, зацікавлені в тому, щоб Патріарх Московський і всія Руси мав обмежене уявлення про справжнє розмаїття позицій громадян, віруючих православних України, щодо прагнення до утворення в Україні єдиної помісної православної церкви", - додав він.

Раніше деякі ЗМІ, коментуючи зміни програми візиту патріарха Кирила, зокрема скасування його візиту до Рівного, посилалися на рекомендації секретаріату президента.

powered by lun.ua